Sonia Cilt Bakım Cihazı
Sonia Cilt Bakım Cihazı
Sonia Cilt Bakım Cihazı

Sonia Cilt Bakım Cihazı (VO05-440O9)

Marka : SONIA
İndirim Oranı : %20 İndirim
KDV Dahil : $1,800.00
İndirimli : $1,200.00  + KDV
KDV Dahil : ₺47.328,34
TL Fiyat : ₺39.440,28(₺7.888,06 + KDV)
:
CİHAZ

Model: SO05

Cihaz Tipi: Cilt Bakım Cihazı

CİHAZ HAKKINDA

 

Sonia; cilt temizleme, ürün yedirme, akne problemleri, cilt dezenfeksiyonu, peeling, siyah nokta temizliği gibi birçok farklı kozmetik işlemi tek cihazda yapabilmenize imkan tanıyan fonksiyonlu bir cilt bakım cihazıdır. Cihaz 9 fonksiyona sahip olup bunlar ; buhar, ozon, LED ışıklı büyüteç, ultrasonik, yüksek frekans, frimatör, skin scrubber, galvanik, vakum & sprey fonskiyonlarıdır.

Sonia cilt bakım cihazının ışıklı büyüteçi LED lambalı olup uzun ömürlü ve düşük elektrik sarfiyatlıdır. Vapozon kolu her yöne dönebilir tasarımıyla uygulamada kolaylık sağlar. Vapozon su haznesinde su kalmadığında veya su seviyesi çok yüksek olduğunda cihaz uyarı verir özelliktedir. Cihazın malzeme kalitesi ve tasarımı üst düzeydedir.

 

FONKSİYONLAR

Vapozon (Ozon Buhar Makinası)

 

Vapozon ünitesi cilt bakım cihazının su haznesine ilave edilen distile suyun rezistans yardımıyla ısıtılıp cilde ozon gazı eşliğinde püskürtülmesini sağlar. 360° dönebilen vapozon kolu cildin istenilen bölgesine buharın püskürtülmesine imkan tanır. Cihazda bulunan ozon düğmesi sayesinde sadece buharın veya ozon ve buharın beraber cilde verilmesi mümkündür.

Vapozon fonksiyonu ile gözenekler açılarak siyah noktaların, sivilcelerin, kir ve makyaj kalıntılarının dışarı çıkması sağlanır. Cilt ozon sayesinde bakteri ve mikroplardan temizlenir. Kan dolaşımı hızı artar. Epidermiste çarpan buhar cildin nemlenmesini sağlar.

Sonialux

 

LED Işıklı Büyüteç

 

İğneli epilasyon, kalıcı makyaj ve cilt bakım uygulamalarında kullanılan bir ekipmandır.Işıklı büyüteç veya lup (loop) lamba birçok cilt bakım cihazında standart bir fonksiyon olarak bulunmakta olup LED ve flöresan olarak iki tip ışık seçeneğine sahiptirler. Sonialux gibi LED lambalı cilt bakım cihazları daha az elektrik tüketirler.

Sonialux cilt bakım cihazının lup (loop) ışıklı büyüteci cildin daha büyük ve aydınlık görülmesini sağlar. Cilt bakımı sırasında ciltteki siyah noktalar ışıklı büyüteç sayesinde göz önüne çıkarak estetisyenin daha rahat çalışması sağlanır.

Sonialux

 

Ultrasonik

 

Sonialux cilt bakım cihazında göz ve yüz olmak üzere iki adet ultrasonik başlık bulunur. Cilt bakım ürünlerinin cildin altına daha iyi nüfuz etmesini sağlamak için ultrasonik fonksiyonu kullanılır. Bu yöntemde saniyede 20.000 kez titreşimli başlık daha önceden ürün sürülmüş cildin üzerinde gezdirilir. Bu esnada ürün daha küçük parçalara ayrılır ve bu sayede cilt altına daha kolay nüfuz eder.

Sonialux

 

Yüksek Frekans

 

Yüksek frekans başlığına takılan cam propların (prob) içinde neon veya argon gazı bulunur. Üzerinden elektrik geçtiğinde renk değiştirerek pembeleşen bu gaz sayesinde prob yüzeyine çarpan oksijen atomları ozona dönüşür. Ozon gazının kurutucu ve mikrop kırıcı etkisi bulunur. Bu etki sayesinde cilt bakımında komedon sonrası cilt dezenfeksiyonu ve sivilce kurutulması işlemlerinde kullanılan bir cihaz fonksiyonudur. Düz, nokta ve mantar cam prop aksesuarları sayesinde yüzün her bölgesinde uygulama yapılabilir.

Sonialux

 

Frimatör (Fırça)

 

Frimatör (fırça) özelliği ciltteki ölü tabakayı peeling etkisi ile soyar, cildin gözeneklerinde biriken kir kalıntılarını temizler ve masaj etkisi ile kan dolaşımını hızlandırır. Cihazla beraber gelen beş farklı fırça farklı sertlik ve büyüklüğe sahip olup başlığa kolayca takılabilir. Bakım yapılacak bölgenin büyüklüğüne cildin sertlik durumuna göre kullanılacak fırça seçimi yapılmalıdır.

Sonialux

 

Ultrasonik Spatula (Skin Scrubber)

 

Ultrasonik titreşimlerle çalışan cihazın spatula biçimindeki başlığının metal plakalı ucu önceden saf su ile ıslatılmış cilde 45° açı ile tutulup uygulama yapılması ile cilt bakımında ölü derinin soyulması, gözeneklerin açılarak kir, yağ, siyah nokta ve kalıcı makyaj kalıntılarının yüzeye çıkarılarak temizlenmesi sağlanır. Başlığın yönünü ters çevirip tutuş açısının 20° ye getirilerek uygulama yapılması halinde ciltte masaj etkisi ile rahatlama sağlanırken kan dolaşımı hızı da arttırılmış olur.

Sonialux

 

Galvanik Akım İyontoferez

 

Galvanik akım cilt bakımında cilde galvanik yani doğru akımdan zayıf bir miktar verilmek suretiyle cilt üzerine uygulanan serumun cilt katmanlarının içine doğru itilmesi sağlanır. Serumun cildin altına nüfuz etmesi için bakımda kullanılacak serumun asidik veya bazik olması durumuna göre cihaz üzerinden artı (+) veya eksi(-) kutup seçeneklerinden biri seçilmelidir. Bu uygulamanın diğer bir ismi de iyontoferez olarak bilinir.

Sonialux

 

Vakum ve Sprey

 

Vakum fonksiyonu yuvarlak ve yassı şekle sahip emme camı ile yapılır. Yuvarlak şeklindeki emiş camı ciltteki siyah noktaların temizliği için, yassı olanlar ise kırışıklıkların azaltılması ile çizgi bakımı için kullanılır. Cihaz standart olarak üç emiş camı ile gelir.

Sprey fonksiyonunda cilt bakımında kullanılacak serum veya tonik, cihazın içinden gelen basınçlı hava ile cilde püskürtülür. Püskürtme işlemi ile serumun veya toniğin cilde homojen dağılması sağlanır.

Sonialux

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ürün Tanımı 9 fonksiyonlu cilt bakım cihazı
Fonksiyonlar
(9 fonksiyonlu)
Buhar ve ozon
Işıklı Büyüteç
Ultrasonik
Ultrasonik Spatula
Galvanik
Yüksek-Frekans
Fırça
Sprey ve Vakum
Güç 900 W
Boyut (L*W*H) 1200*440*550mm
Ağırlık 22.5 Kg

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR